آموزش آشپزی: باقلوای گردویی

baghlava-gerdooee

بازدید: 6

آموزش آشپزی: باقلوای گردویی

کارشناس آموزش: خانم راسی

تاریخ پخش: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

مواد لازم:

رشته کادایف: ۲۰۰ گرم، کره: ۳۰ گرم، روغن مایع: ۵۰ گرم، گردو خرد شده: یک پیمانه، دارچین: یک قاشق چایخوری، پودر هل: یک دوم قاشق چایخوری، شیر عسلی: یک پیمانه، گلاب: یک قاشق سوپخوری.

طرز تهیه:

رشته ها را خرد کرده و با کره و روغن تفت می دهیم. گردو را به همراه هل و دارچین و گلاب اضافه کرده و مخلوط میکنیم. شیر عسلی را اضافه  و هم میزنیم تا خوب مخلوط شود. از روی حرارت برداشته کمی که خنک شد قالب زده و بعد با شکلات آب شده تزیین میکنیم.

لینک سایت http://parsigirl.ir/?p=427
لینک تماشا و دانلود فیلم آموزشی http://opizo.com/WjHWrY
آموزش دانلود پس از پایان شمارش معکوس، بر روی لینک کلیک کنید

 

آموزش آشپزی: دسر بهاری (شامانو)

deser-bahari-shamano

بازدید: 29

آموزش آشپزی: دسر بهاری (شامانو)

کارشناس آموزش: خانم همتی

تاریخ پخش: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

مواد لازم:

پنیر خامه ای: ۲۰۰  گرم، خامه: ۲۰۰ گرم، بستنی وانیلی: ۱۰۰ گرم، شیرعسلی: ۱۰۰ تا۱۵۰ گرم، پودر ژلاتین ۳ قاشق غذاخوری، پودر ژله با رنگ و طعم دلخواه: یک بسته.

پودر ژله رابا یک  لیوان  آب  بنماری  میکنیم و پودژلاتین  را به آن افزوده  تا کاملا  باز شود کنار میگزاریم تا کمی خنک شود.پنیرخامه ای را باهمزن زده تا یک دست شود سپس  خامه  رابهمراه شیرعسلی  اضافه میکنیم دو دقیقه  باهمزن  میزنیم بعد از یکنواخت شدن بستنی  راهم اضافه  می کنیم.پودرژله  خنک شده  را افزوده  وبعداز همزدن  داخل  قالب  میریزییم ودو ساعت  درون  یخچال  قرار  میدهیم.

طرز تهیه شیرعسلی:

دو لیوان شیرپرچرب رابا نصف لیوان شکر مخلوط کرده و روی حرارت ملایم می گذاریم تا کاملاً غلیظ شود.  دو ساعت زمان نیاز  دارد. بعداز اینکه کشدار شد، یک قاشق کره در پایان افزوده تا براق شود.

لینک سایت http://parsigirl.ir/?p=422
لینک تماشا و دانلود فیلم آموزشی http://opizo.com/sVBG8T
آموزش دانلود پس از پایان شمارش معکوس، بر روی لینک کلیک کنید