دامنه یا دومین domain چیست؟

برای کسب آگاهی در زمینه مطلب دامنه یا دومین یا دامین domain، با سایت دختر پارسی همراه باشید

دامنه چیست؟

دامنه چیست

دامنه چیست؟ دومین چیست؟ دامین چیست؟ افرادی که با فضای اینترنتی سروکار دارند، حتماً این لغات را بسیار شنیده اند. هر سه نیز معرف یک مفهوم اما با تلفظهای متفاوت هستند. همان گونه که اطلاع دارید، هر وبلاگ یا سایت، آدرس اینترنتی انحصاری ای دارد که با www شروع می شود و با یک پسوند به پایان می رسد.

منظور از انحصاری بودن، این است که هیچ دو سایتی نیستند که آدرس یکسانی داشته باشند. مانند کد ملی و شماره موبایل که منحصر به فرد هستند و پس از ثبت شدن آن توسط یک نفر، شخص دیگری نمی تواند آن را ثبت کند.

آدرس اینترنتی از ۳ قسمت اصلی تشکیل شده است که با نقطه (دات) از هم جدا می شوند اما تمامی حروف و نقطه ها باید بدون هیچ فاصله ای بهم چسبیده باشند.

www، نام دامنه و پسوند. اولین قسمت، که یک عبارت عمومی است و در همه سایتها یکسان است.

آدرس اینترنتی سایت دختر پارسی به شکل زیر است:

www.parsigirl.ir

دامنه سایت دختر پارسی، parsigirl و پسوند آن، ir است.

چگونه برای سایت خود، دامنه انتخاب کنیم؟

انتخاب صحیح دامنه برای سایت، از جهات مختلفی دارای اهمیت است. سئو، نزدیک به ۲۰۰ فاکتور دارد که چندین فاکتور سئو، به طور مستقیم با نام دامنه مرتبط است.

مثلاً اگر شما می خواهید محصول خاصی را در سایت خود به فروش برسانید یا اینکه سایت شما به طور تخصصی، بر روی یک موضوع خاص، تمرکز دارد، باید برای تعیین و انتخاب دامنه، وقت و مشاوره زیادی اختصاص دهید.

انتخاب صحیح و دقیق دامنه، می تواند سایت شما را از سایت های رقیب، متمایز کند و کاری کند که بازدیدکنندگان در اولین ورودشان به سایت شما و فقط با مشاهده دامنه سایت شما، هدف از ایجاد سایت را درک کند.

مثلاً اگر سایت شما مربوط به فروش اسباب بازی است، کلمه toys (به معنی اسباب بازی ها) یا کلمه nini یا kids (به معنی بچه ها) درون دامنه و ترجیحاً کلمه ی آغازین باشد.

Fahimeh Javadian

فهیمه جوادیان؛ کارشناس ارشد اقتصاد، مترجم مقالات انگلیسی به فارسی، علاقه مند به طراحی سایت، هنر و زبان آلمانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

هاست چیست؟

ج آذر ۸ , ۱۳۹۸
هاست یا میزبانی وب، فضایی اینترنتی است که شرکت های میزبانی وب، دراختیار مدیران وبسایت ها قرار می‌دهند تا اطلاعات خود را در آن بارگذاری و ذخیره کنند تا کاربران و بازدیدکنندگان سایت بتوانند آن مطالب و رسانه ها را مشاهده و دریافت کنند.

فهرست مطالب

نوشته های جدید