هاست چیست؟

هاست یا میزبانی وب، فضایی اینترنتی است که شرکت های میزبانی وب، دراختیار مدیران وبسایت ها قرار می‌دهند تا اطلاعات خود را در آن بارگذاری و ذخیره کنند تا کاربران و بازدیدکنندگان سایت بتوانند آن مطالب و رسانه ها را مشاهده و دریافت کنند.

هاست چیست؟

هاست چیست
هاست چیست؟

راه اندازی یک وبسایت، گام های متعددی دارد که پس از تعیین هدف، انتخاب و ثبت دامنه، به گام سوم می‌رسیم. سومین گام از راه اندازی سایت، انتخاب و اجاره «هاست hosting یا میزبانی وب» است.

هاستینگ یا میزبانی وب، فضایی اینترنتی است که شرکت های میزبانی وب، دراختیار مدیران وبسایت ها قرار می‌دهند تا اطلاعات خود را در آن بارگذاری و ذخیره کنند تا کاربران و بازدیدکنندگان سایت بتوانند آن مطالب و رسانه ها را مشاهده و دریافت کنند.

 

طراحی و راه اندازی سایت از صفر

 

انواع هاست:

      ۱. هاست اشتراکی/ میزبانی وب اشتراکی (Shared Web Hosting):

در این نوع از میزبانی وب، چندین سایت به طور اشتراکی از یک میزبان وب استفاده می کنند. برای سایت‌های تازه‌کار و دارای بازدیدکنندگان معدود مناسب است و هزینه اجاره کمی دارد. بین ۵ الی ۵۰ هزار تومان در ماه. البته شرکت هایی هم هستند که هاست رایگان ارائه می‌دهند.

      ۲. نمایندگی میزبانی وب (Reseller Web Hosting):

افراد حقیقی یا حقوقی که بخشی از فضای در دسترس خود را به شخص دیگری اجاره می دهند و مبلغی دریافت می کنند.

      ۳. میزبانی سرور مجازی (VPS):

در سرور های مجازی vps ، هر وبسایت بصورت جداگانه روی فضاهای مجازی مختلف شامل سخت افزارهای مستقل و قدرتمندتری قرار می گیرند و نرم افزارهای سرور به صورت جداگانه آن ها را مدیریت می نمایند و در نتیجه هر وب سایت روی واحدهای مجازی جداگانه به صورت مستقل و مجزا از سایر بخش ها فعالیت می نماید.

     ۴. هاست ایران و هاست خارج از کشور:

مربوط به موقعیت جغرافیایی سرورهای میزبان است.

سوال! هاست ایران بهتر است یا هاست خارج از کشور؟

همانگونه که اطلاع دارید، یکی از فاکتورهای سئو، بالا بودن سرعت سایت برای کاربران آن سایت است. از آنجایی که هرچه فاصله جغرافیایی سرور میزبان وب، با کاربران، کمتر باشد، سرعت بارگذاری سایت نیز برای بازدیدکنندگان، افزایش می یابد، لذا اگر سایت شما به زبان فارسی و برای پارسی زبانان است، اگر از میزبان ایران استفاده کنید، تاثیر مثبتی در سئوی سایت شما خواهد داشت.

سایت دختر پارسی از خدمات میزبانی وب شرکت «میزبان فا» استفاده می کند.

ادامه دارد…

Fahimeh Javadian

فهیمه جوادیان؛ کارشناس ارشد اقتصاد، مترجم مقالات انگلیسی به فارسی، علاقه مند به طراحی سایت، هنر و زبان آلمانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

فال حافظ

د آذر ۱۱ , ۱۳۹۸
فال حافظ خود را در سایت دختر پارسی بخوانید.
فال حافظ

فهرست مطالب

نوشته های جدید