طراحی و راه اندازی سایت از صفر

1

طراحی و راه اندازی سایت، بسیار ساده است اما نیاز به صرف زمان و جستجوی مطالب دارد. جهت دریافت نکاتی پیرامون طراحی و راه اندازی سایت، با سایت دختر پارسی همراه باشید.

طراحی و راه اندازی سایت بدون برنامه‌نویسی

اولین گام: انتخاب هدف

در پاسخ به سوال «چگونه سایت خود را طراحی و راه اندازی کنیم» باید ابتدا هدف را مشخص کنیم. هدف می‌تواند یادداشت‌های روزانه، آرشیو اشعار، کتب الکترونیکی و مطالب آموزشی باشد. کسب درآمد، معرفی محصولات یا استعدادهای شخصی نیز از موارد دیگر است.

دومین گام : انتخاب نام دامنه

در دومین گام از طراحی و راه اندازی سایت، ابتدا باید نام دامنه را به دقت و باحوصله انتخاب کنیم. نام دامنه باید کوتاه، ترکیبی از دو کلمه یا برند محصول فروشگاه باشد. این نام باید ترجیحاً فاقد هرگونه نماد یا عدد باشد. یعنی صرفاً شامل حروف باشد. این نام باید قابل تلفظ باشد و به ذهن سپاری آن، راحت و سریع باشد.

دامنه ها می توانند بسته به موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان و هدف از طراحی و راه اندازی سایت، متفاوت باشد.

سومین گام: ثبت دامنه

پس از تعیین نام دامنه و پسوند آن، زمان ثبت و خرید دامنه است.
چهارمین گام در راه اندازی سایت، اجاره کردن هاست و یا همان میزبانی وب است. وبسایت های زیادی هستند که خدمات رایگان و پولی میزبانی وب را ارائه می دهند و شما می توانید بسته به هدف خود از راه اندازی سایت، نوع و قیمت هاست اجاره ای مناسب با هدفتان را انتخاب کنید.

چهارمین گام: اجاره هاست

چهارمین گام در راه اندازی سایت، اجاره کردن هاست و یا همان میزبانی وب است. وبسایت های زیادی هستند که خدمات رایگان و پولی میزبانی وب را ارائه می دهند. شما می توانید بسته به هدف خود از طراحی و راه اندازی سایت، نوع و قیمت هاست اجاره ای مناسب با هدفتان را انتخاب کنید.

پنجمین گام: نصب سایت ساز

پنجمین گام در راه اندازی سایت، نصب سایت ساز است. پس از اتصال هاست و دامنه، سایت ساز موردنظر خود را نصب می کنیم. سایت دختر پارسی از سایت ساز رایگان وردپرس استفاده می کند.

ششمین گام: طراحی داخلی سایت

طراحی سایت شامل طراحی ظاهری سایت، اسلاید بار، ابزارک ها و افزونه ها، تصاویر مرتبط با متن و تنظیمات سایت ساز و قالب می باشد.

هفتمین گام: تولید محتوا

تولید محتوا به معنای تهیه مطلب برای قرار دادن در سایت است. انتخاب و ایجاد محتوای مناسب، موجب افزایش بازدید از سایت می شود و گام مهمی در طراحی و راه اندازی سایت به شمار می رود.

هشتمین گام: بهینه سازی سئو

بهینه سازی مطالب یا همان سئو، یعنی اینکه مطالب و برچسب ها را طوری تنظیم کنیم که بازدیدکنندگان، بتوانند از موتورهای جستجو، به سایت ما هدایت شوند.

اکنون می توانید با بکارگیری نکاتی که در سایت دختر پارسی ارائه شده است، به طراحی و راه اندازی سایت دلخواه خود اقدام کنید. خوشحال می شویم که تجربیات و سوالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Fahimeh Javadian

فهیمه جوادیان؛ کارشناس ارشد اقتصاد، مترجم مقالات انگلیسی به فارسی، علاقه مند به طراحی سایت، هنر و زبان آلمانی

One thought on “طراحی و راه اندازی سایت از صفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

فال PMC

س آبان ۲۸ , ۱۳۹۸
فال PMC از شنبه 2 آذر تا جمعه 8 آذر
فال pmc

فهرست مطالب

نوشته های جدید